Ladner Stingrays                               21/09/2012 - 11:27AM
2010 BCSS Provincial Championship Swim Meet - 19/11/2010 to 20/11/20
 
 Event 45  Girls 200 SC Meter Freestyle - OPEN - Relay
====================================================================
   BC HS Prov:   1:51.92  2010      Claremont Secondary
                          L Su, R Van Ek, N Ellis, T Paddington
    School                           Seed    Prelims              
====================================================================
                       === Preliminaries ===                        
 
  1 CLAREMONT SECOND  'A'         1:54.74    1:53.58 q      
     1) Su, Lisa 9                    2) Van Ek, Robyn 12             
     3) Ellis, Naomi 10               4) Paddington, Taylor 11        
                 29.26        57.97 (28.71)
        1:25.93 (27.96)     1:53.58 (27.65)
  2 YORK HOUSE SCHOO  'A'         1:59.76    1:55.69 q      
     1) Sze, Laura 12                 2) Fogarassy, Mercedes 10       
     3) Tognetti, Danielle 10         4) Yee, Janelle 11              
                 27.94        57.63 (29.69)
        1:27.57 (29.94)     1:55.69 (28.12)
  3 MOUNT DOUGLAS SE  'A'         1:55.44    1:56.66 q      
     1) Wang, Xin 11                  2) Ding, Emily 9                
     3) Carter, Hanna 9               4) Hayward, Katelyn 11          
                 29.95        59.55 (29.60)
        1:28.59 (29.04)     1:56.66 (28.07)
  4 SEMIAHMOO SECOND  'A'         1:59.81    1:56.74 q      
     1) Clapham, Meghan 10            2) Koch, Annastasija 11         
     3) Stoten, Lauren 9              4) Luan, Victoria 11            
                 30.29      1:00.13 (29.84)
        1:28.47 (28.34)     1:56.74 (28.27)
  5 EARL MARRIOT SEC  'A'         1:58.80    1:57.16 q      
     1) Aktary, Ariana 8              2) Chow, Maddison 8             
     3) Rivas, Vanessa 9              4) Chow, Olivvya 10             
                 30.32        59.83 (29.51)
        1:28.92 (29.09)     1:57.16 (28.24)
  6 SENTINEL SECONDA  'A'         2:00.60    1:57.92 q      
     1) Brazier, Meghan 11            2) Mooney, Lauren 11            
     3) Hong, Jeong-Wan 11            4) Willcock, Liz 11             
                 28.99        58.81 (29.82)
        1:29.31 (30.50)     1:57.92 (28.61)
  7 CLAREMONT SECOND  'B'         2:03.03    2:02.30 q      
     1) Moneo, Savannah 12            2) Langlois, Rebecca 11         
     3) Borchers, Sophia 10           4) Walter, Alana 10             
                 29.50      1:00.49 (30.99)
        1:30.86 (30.37)     2:02.30 (31.44)
  8 YORK HOUSE SCHOO  'B'         2:07.21    2:03.47 q      
     1) Tognetti, Nicolle 11          2) Goh, Esther 8                
     3) Johnson, Poljanka 10          4) Robinson, Danielle 12        
                 31.69      1:02.59 (30.90)
        1:32.68 (30.09)     2:03.47 (30.79)
 -------------------------------------------------------------------
  9 DELTA SECONDARY  'A'          2:13.90    2:04.06 q      
     1) Milford, Madison 11           2) Von Ende, Cara 9             
     3) Hunchak, Alyssia 11           4) Beaton, Kiana 10             
                 30.77      1:02.34 (31.57)
        1:33.84 (31.50)     2:04.06 (30.22)
 10 SEMIAHMOO SECOND  'B'         2:05.72    2:05.98 q      
     1) Pocuca, Anja 9                2) Tryapichkina, Anna 8         
     3) Koch, Isabella 8              4) XU, Jill 8                   
                 32.42      1:04.42 (32.00)
         1:13.39 (8.97)     2:05.98 (52.59)
 11 NEW WESTMINSTER  'A'          2:05.13    2:07.29 q      
     1) Stark, Keila 9                2) Mitrovic, Jelena 9           
     3) Siemens, Angela 9             4) Chui, Jacqueline 10          
                 31.02      1:04.43 (33.41)
        1:37.75 (33.32)     2:07.29 (29.54)
 12 WEST POINT GREY  'A'          2:11.39    2:07.68 q      
     1) Dauvergne, Nina 10            2) Svoboda, Christina 11        
     3) Sachs, Erin 12                4) Jiang, Katherine 9           
                 29.96      1:04.90 (34.94)
        1:38.33 (33.43)     2:07.68 (29.35)
 13 BURNABY NORTH SE  'A'         2:07.88    2:07.78 q      
     1) Fong, Brianna 10              2) Zhou, SiSi 11                
     3) Shirbani, Tabasom 11          4) Jiang, Linda 11              
                 31.64      1:05.68 (34.04)
        1:37.33 (31.65)     2:07.78 (30.45)
 14 LITTLE FLOWER AC  'A'         2:12.57    2:10.26 q      
     1) Robinson, Marija 8            2) Marquez, Erica 9             
     3) Clemente, Shelly 8            4) Bodnarchuk, Theresa 10       
                 30.98      1:05.51 (34.53)
        1:38.20 (32.69)     2:10.26 (32.06)
 15 OAK BAY HIGH SCH  'A'         2:23.62    2:10.85 q      
     1) Kastelic, Adrienne 12         2) Pauly, Brenna 10             
     3) Masterton, Mackenzie 11       4) Macdonald, Caroline 10       
                 35.49      1:10.50 (35.01)
        1:23.19 (12.69)     2:10.85 (47.66)
 16 DELTA SECONDARY  'B'          2:07.75    2:12.34 q      
     1) Gerrard, Hannah 8             2) Ferguson, Sophie 8           
     3) Bradley, Jordan 8             4) Currie, Makena 8             
                 32.59      1:05.45 (32.86)
        1:40.70 (35.25)     2:12.34 (31.64)
 -------------------------------------------------------------------
 17 NANAIMO DISTRICT  'A'         2:19.62    2:12.65        
     1) Block, Alexandra 12           2) Haas, Sabrina 10             
     3) Cross, Ana 10                 4) Bassett, Hannah 12           
                 42.14      1:06.80 (24.66)
        1:40.56 (33.76)     2:12.65 (32.09)
 18 DR. CHARLES BEST  'A'         2:29.66    2:18.36        
     1) Bergevin, Danielle 10         2) Lee, Brittany 10             
     3) Bellet, Calle 9               4) Korpijaakko, Michelle 9      
                 35.22      1:09.47 (34.25)
        1:45.54 (36.07)     2:18.36 (32.82)
 -------------------------------------------------------------------
 19 ARCHBISHOP CARNE  'A'         2:23.27    2:21.20        
     1) Gaviria, Sarah 12             2) Soto, Paula 9                
     3) Buller, Kim 10                4) Szpakowski, Olivia 12        
                 34.97      1:08.93 (33.96)
        1:23.20 (14.27)     2:21.20 (58.00)
 20 OKANAGAN MISSION  'A'         2:26.03    2:22.34        
     1) Sherwood, Emily               2) Cote, Josephine              
     3) Dirksen, Tavisha              4) Miller, Katelan              
                 31.87      1:05.92 (34.05)
      2:22.54 (1:16.62)         2:22.34 ( )
 21 SUMMERLAND  'B'               2:23.16    2:29.09        
     1) Clarke, Shannon               2) Long, Emily                  
     3) Parker, Shannon 9             4) Rutherford, Ellen            
                                1:13.07 ( )
        1:52.06 (38.99)     2:29.09 (37.03)
 22 HOLY CROSS REGIO  'A'         2:28.07    2:35.50        
     1) Kollman, Myka 8               2) Von Hahn, Adena 9            
     3) Sheridan, Sabrina 9           4) Williams, Emily 12           
               1:27.75    2:35.89 (1:08.14)
            2:35.50 ( )                    
 23 MAPLE RIDGE SECO  'A'         2:40.45    2:37.43        
     1) Bell, Jordan 8                2) Cook, Julia 9                
     3) Constantin, Bianca 9          4) Soolsma, Austyn 11           
                 37.89      1:18.52 (40.63)
        1:48.95 (30.43)     2:37.43 (48.48)
 24 SAINT THOMAS MOR  'A'         2:54.96    2:38.19        
     1) Goulden, ToniRose 12          2) Shaw, Emily 9                
     3) Ryznar, Emily 11              4) Mistry, Keisha 8             
                 40.79      1:22.53 (41.74)
        2:00.26 (37.73)     2:38.19 (37.93)
 25 SAINT THOMAS MOR  'B'         3:19.26    2:38.92        
     1) Ryznar, Elizabeth 8           2) Vossen, Caralyn 8            
     3) Costa, Chantal 8              4) Chang, Amber 11              
               1:21.15                     
            2:00.58 ( )     2:38.92 (38.34)
 -- WEST VANCOUVER S  'A'         2:11.26         DQ        
     1) Friedrich, Sophie             2) Marks, Lindsey 11            
     3) Golmohammadzadeh, Tina 12     4) Duskin, Elise 11